Информације о упису

202324 obavestenje upis

У петак, 24. новембра, је у оквиру манифестације Совембар одржан квиз знања о совама. Нашу школу представљали су ученици 6. разреда, Зоја Деспотовић, Давид Мохачи и Михајло Миланов. Они су освојили највећи број бодова и заузели су 1. место.

202324 sovembar

Основна школа ,,Вук Караџић" прославила је свој 73. рођендан у среду, 8, новмбра. Тим поводом организован је концерт у коме су уживали ученици, родитељи, пријатељи школе и остали многобројни посетиоци. Концерт је започет химном школе, а после низа нумера које су разнежиле присутне, деци се придружио и Милан Прунић Дума. Он је заједно са дечјим хором отпевао своју нумеру ,,Сећања и световања". Ово је уједно била и прилика да се најбољим ученцима одају признања за претходну школску годину. Награда за ђака генерације припала је Владислави Петровић, док је титулу најбољег спортисте понела Теодора Станчић. Фонд ,,Велинка Тешин" и ове године наградио је ученике за изузетан успех из области књижевности. У претходној школској години пет ученица је добило ово признање: Владислава Петровић, Ђурђина Петровић, Тијана Стојковић, Дуња Рађеновић, Теодора Иветић. Овом манифестацијом завршена је вишедневна прослава рођендана школе.

202324 dan skole

Размишљајући како да се на другачији, креативан и деци занимљив начин обележи Дан школе дошло се на идеју да за ученике и родитеље Основне школе ,,Вук Караџић“ буду организоване радионице у којима ће уживати и едуковати се наши ђаци. У фискултурној сали, у уторак, 7. новембра у поподневним часовима реализовано је више радионица. Тако су ђаци уживали у хемијским огледима, биолошким истраживањима, експериментима из физике, научили су како да од папира израђују разне предмете и животиње, како да на једноставан начин насликају мотиве који потичу из јапанске културе, а бројни ђаци су чекали у реду  желећи да се окушају у роботици. Ово је био још један изванредан дан за ученике наше школе, само један од многих  у низу којим се обележава прослава Дана школе.

202324 radionice

Изванредна јапанска култура надахнуће је многим уметницима и знатижењницима широм света. ,,Дан културе“ јапански народ обележава 3. новембра и тај дан сваке године у Јапану буде обележен живописним представама, задивљујућим сценским наступима и осталим културним делатностима са циљем да се испоштује наслеђе ове земље. Инспирисан овим даном започет је рад на припремању изложбе ,,Светлост дана“ у нашој школи. Идејни творац изложбе је Зоран Кузманов, сликар и правник наше школе, који је заједно са ученицима, запосленима у школи и пријатељима школе изложио слике са мотивима јапанске културе. Пригодан програм окупио је у петак,  3. новембра велики број грађана који су могли да уживају у једној необичној и несвакидашњој вечери, а овом изложбом започета је прослава Дана школе.

202324 izlozba

Ученици петог разреда наше школе су донели материјал из природе и направили хотел за инсекте који су поставили у школско двориште.

202324 hotel

У акцији Рециклажом спасавамо планету учествовали ученици 4/1 разреда. Преобликовањем пластичних флаша правили смо кућице и хранилице за птице.

202324 hranilice

Поводом обележавања „Дечје недеље“ под слоганом „Велико срце деце Србије“ ученици Основне школе „Вук Караџић“ су на предлог Ученичког парламента спровели хуманитарну акцију прикупљања новчаних прилога ради куповине играчака, књига и одеће за пацијенте Дечјег одељења кикиндске болнице. Помоћ је уручена представницима овог одељења уз жељу да најмлађи пацијенти што пре оздраве.

202324 humanitarna