Основна школа „Вук Караџић” налази се у самом центру града. Једна од њених специфичности јесте управо архитектонска уклопљеност у старо градско језгро и то јој даје посебан шарм. Практична страна уклопљености школе у градски трг огледа се у доброј сарадњи са институцијама у окружењу која омогућава квалитетније одвијање наставних и ваннаставних активности. Школа по позиву учествује у свим пројектима на нивоу локалне заједнице. Будући да је локација атрактивна, притом отворена и безбедна, дворише школе рекреативно користе и заинтересовани грађани.

Млад и амбициозан наставни кадар у потпуности стручно покрива све наставне предмете. Сви предавачи су обучени за рад на ручунарима и редовно похађају понуђена стручна усавршавања.

У школи се подстичу индивидуалне особености ученика кроз иновативне облике наставних и ваннаставних активности усклађене са најновијим педагошким достигнућима. Развија се свест о припадности школи, могућности остваривања права, одговорности и личне афирмације кроз квалитетну сарадњу ученика, наставника и родитеља као и учешћа у заједничким пројектима са локалном заједницом. Ученици се оспособљавају за формирање позитивних вредносних ставова и за сналажење у друштвеном окружењу. Више од 80% ученика укључено је у ваннаставне активности и постиже значајне резултате на такмичењима, смотрама и конгресима ученичког стваралаштва.

Школа ради са израженом свешћу о ефикасности и активној улози у друштвеном окружењу. Интересује се за потребе локалне заједнице, остварујући њене потребе испуњава и сопствене. У школи је створен амбијент препознатљив по неговању традиционалних вредности, унапређењу постигнућа и специфичан по иновацијама. Школа корача у сусрет друштвеним променама и у складу са њима врши унутрашње реформе. Наша школа, Школа отвореног срца, учи за живот.

Skola