Након великог успеха на општинском и окружном такмичењу где је освајао прва места, за нашег Лазара Ђиласа, ученика седмог разреда, на ред је дошло и Републичко такмичење. На Природно математичком факултету у Нишу, од 24. до 26. маја одржан је скуп најбољих ученика који су одмерили своје знање у области хемије. Лазар је и овде показао своје одлично знање које је дошло после његовог марљивог рада, скупио је нова искуства, а његов максимум очекујемо на неким новим такмичењима на којима буде учествовао.

202324 hemija