Изванредна јапанска култура надахнуће је многим уметницима и знатижењницима широм света. ,,Дан културе“ јапански народ обележава 3. новембра и тај дан сваке године у Јапану буде обележен живописним представама, задивљујућим сценским наступима и осталим културним делатностима са циљем да се испоштује наслеђе ове земље. Инспирисан овим даном започет је рад на припремању изложбе ,,Светлост дана“ у нашој школи. Идејни творац изложбе је Зоран Кузманов, сликар и правник наше школе, који је заједно са ученицима, запосленима у школи и пријатељима школе изложио слике са мотивима јапанске културе. Пригодан програм окупио је у петак,  3. новембра велики број грађана који су могли да уживају у једној необичној и несвакидашњој вечери, а овом изложбом започета је прослава Дана школе.

Више фотографија на овом линку.

202324 izlozba