На Митровдан, 8. новембра, свечано смо обележили Дан школе. Поносни на њену традицију, постојаност, лепоту и велики допринос култури и образовању,  прославили смо у фискултурној сали 71-годишњицу наше школе.

Потрудили смо се да нашим најбољим ученицима буду додељене заслужене награде у присуству запослених, чланова Школског одбора, представника Савета родитеља и представника локалне самоуправе. Награђени су ученик генерације Новак Деспотовић, спортиста генерације Марина Радивојша, а из Фонда Велинка Тешин награде су као најбољи у области књижевности добили Леа Вукобрат и Вук Јакић.

Ограничења која нам намеће ванредна ситуација, као и почетак јесењег распуста, нису нас спречили да уз поштовање мера, које се тичу броја присутних и броја учесника, уприличимо занимљиву приредбу, на чијој припреми су ученици сарађивали са својим учитељима и наставницима, али и жива реч са речју технике.  Успешно је реализован и пренос уживо како би родитељи и пријатељи школе, иако код својих кућа, ипак били са нама.

Надамо се да ћемо следећу прославу дочекати отворених врата, у свечанијим, здравијим и уобичајеним околностима.