Већ традиционално крајем маја у ОШ ,,Вук Караџић“ одржава се завршница такмичења Вукова читалачка значка. Ова манифестација је осмишљена пре седам година ради неговања и продубљивања читалачких навика, афирмисања и популаризације књиге и читања и вредновања ученичких постигнућа на том пољу. Такмичење траје сваке школске године од септембра до маја. Задатак пријављених ученика јесте да прочитају одређени број књига, зависно од узраста, и прикажу своје утиске. Избор књига је слободан, тиме разнолик и интересантан. Задовољство је пратити како се читалачке навике развијају и учвршћују.
Захваљујући подршци директора школе, Оливере Лазић, најбољи такмичари бивају похваљени и награђени одабраним књигама. Ове године је награђено чак 19 млађих и 15 старијих ученика. То је својеврстан позив на ново путовање у чаробни свет књига: читајмо и негујмо лепу реч.
Награђени су следећи ученици:
Златном читалачком значком

Дуња Петровић, 1.р.