Ученици III разреда освојили су 2. место на такмичењу ,,Лига будућих шампиона". Екипу су чинили следећи ученици: Огњен Сивчев, Милан Зорић, Драган Зечевић, Александар Пашић, Андрија Стојановић, Лазар Чудан, Урош Павлов и Филип Петров.

Пуних 25 година у Кикинди се одржава Отворено општинско такмичење ученика основних школа у малом фудбалу "Лига будућих шампиона". Учесници су деца од првог до шестог разреда. Екипе свих кикиндских основних школа такмиче се по узрасним категоријама. Све екипе у групи играју за пласман, а уједно скупљају бодове за школу. На крају се добијају разредни добитници и најбоља школа. Професор Миле Иванчевић, оснивач "Лиге будућих шампиона", истиче да се кроз овај вид такмичења деци пружа шанса да уживају у фудбалу, да се друже и радују.

"Лига будућих шампиона" не би била то што јесте без подршке родитеља. Да је у питању озбиљно такмичење говори чињеница да се утакмице играју по систему ФИФЕ, а по завршетку, поред најбоље школске екипе, проглашавају се најуспешнији појединци: најбољи голман, стрелац и играч за сваки узраст.

liga