Протекле недеље  обележен је Дан Основне школе ,,Вук Караџић“ низом активности и учешћем великог броја ученика, родитеља и наставника. Ове године Дан школе је осмишљен  управо тако - да ангажује што већи број учесника и покаже што више разноврсних ученичких умећа. Организоване су: музичка радионица, Десанкин шешир, Игре и играчке, Моделина, Здрава храна, Крпице и штикле, Вез на папиру, Лепоте нашег језика, Лепа козметика, Електроскоп и 3Д. Тако су ученици могли да бирају хоће ли учествовати на мини рок концерту или модној ревији, правити козметичке препарате или комбиновати здраве намирнице, да ли ће се опробати као научници или песници, израђивати плакате или вести концем математичке симболе на папиру. Опробали су се у спортским такмичењима угостивши другове из неколико основних школа, и у улогама наставника које су заменили држећи часове својим вршњацима. Као што то обично бива, ученике радује све оно што излази из уобичајених и редовних наставних активности, тако да су веома вешто и ажурно искористили понуђене могућности и показали скривене таленте.
     Дан школе је традиционално и прилика да се награде прошлогодишњи најбољи ученици осмог разреда, сада већ средњошколци. Ове године награђени су: ђак генерације Милош Иветић,  сада ученик Гимназије, спортиста генерације Немања Новаковић, који је фудбалски пут наставио у Суботици, као и Сања Сабљић и Наташа Француски наградама из Фонда ,,Велинка Тешин“, сада ученице Економске и школе  ,,Милош Црњански“.

Наставничко веће ОШ ,,Вук Караџић“