Народни музеј Кикинда организовао је ове године јубиларни 10. по реду фестивал „Мамутфест“.

Фестивалом се обележава 20 година од открића фосилних остатака мамута Кике. Програмом су обухваћене дечије радионице, квизови, изложба „Живи свет крашких поља“ Музеја из Словеније и изложба спомен збирке-Павлa Бељанског под називом „Додирни и осети“.

Ученици  VII разреда наше школе: Ана Бајић, Јелена Шицар, Вук Лекић и Младен Миросављев су у оквиру манифестације „Мамутфест“ учествовали у квизу „ Квиз из доба Јуре“ и освојили 3. место.